Association of Slovenian Nature Photographers |  Združenje naravoslovnih fotografov Slovenije ©  Contact | Kontakt

Nature Photographer of the Year 2019 | Naravoslovni fotograf leta 2019

Riccardo Marchegiani, Italy-Utopia

Nature Photography of the Year 2019 | Naravoslovna fotografija leta 2019

Riccardo Marchegiani, Italy-Utopia


Slovenian Nature Photographer of the Year 2019 | Slovenski naravoslovni fotograf leta 2019

Matej Zalokar

Slovenian Nature Photography of the Year 2019 | Slovenska naravoslovna fotografija leta 2019

Matej Zalokar-Where does it Go

MAMMALS | SESALCI


Category Winner:

Riccardo Marchegiani, Italy-Utopia

Highlights:

Tobias Friedrich, Germany - Breathtaking

Ervin Horesnyik, Slovakia - Face To Face

Arnfin Johansen, Norway - Swimming for Life

Mike Korostelev, Russian Federation - Feeding

Mike Korostelev, Russian Federation - Stone Hedge

Tibor Litauszki, Hungary - The Home of the Mouse

Gunther Riehle, Germany - Harp Seal Adult in Waterhole

Pierluigi Rizzato, Italy - Curious Pups

Olav Thokle, Norway - Angry Bear



BIRDS | PTIČI


Category Winner:

Betz Stefan, Germany - Black Woodpecker

Highlights:

Stanislao Basileo, Italy - La dama blanca

Francis De Andrés, Spain - Serious Matters

Xavier Mas Ferrá, Spain - Angel

Bernt Østhus, Norway - Fighting Siskins

Jan Piecha, Germany - Evening Song

Paolo Rizzola, Italy - L'oggetto della contesa

Bjorn H Stuedal, Norway - Killing of Black Grouse

Olav Thokle, Norway - Blue Reflections

Alexandra Wünsch, Germany - Capercaillies Shadow



OTHER ANIMALS | OSTALE ŽIVALI


Category Winner:

Judit Hencz, Hungary - Sticking Out Tongue

Highlights:

Mathieu Ausanneau, France - Curious Vipera berus

Gerald Dr. Haas, Germany - Colours in the Morning

Norbert Kaszas, Hungary - Hide and Seek

Giacomo Marchione, Italy - Acrobata

Juan Pablo Plaza Pozo, Spain - Fire

Francisco Javier Requena, Spain - Blue Terror

Cai Songda, Philippines - Diamond Squid

Gino Symus, Belgium - Pregnant Shrimp in the Sun

Wu Yung-sen, Taiwan - Pacific Red Sockeye




PLANTS | RASTLINE


Category Winner:

Javier Herranz Casellas, Spain - Inflorescences

Highlights:

Simone Baumeister, Germany - Stand Together

Valentino Cossettini, Italy - Mycena

Tobias Friedrich, Germany | Green Magic

Esteve Garriga, Spain - Trio

Tamás Koncz-Bisztricz, Hungary - Snow and the Tree

Jan-Peter Lahall, Sweden - Frosen Water Lily

Juan Pablo Plaza Pozo, Spain - 2.000 Meters over the Sea Level

Paolo Rizzola, Italy - Tulipa silvestris

Gino Symus, Belgium - Waterlily in the Sun



NATURAL LANDSCAPES | NARAVNA KRAJINA


Category Winner:

Xavier Mas Ferrá, Spain - Thunderstorm

Highlights:

Sarah Böhm, Germany - Sublimity

Iñaki Bolumburu, Spain - Seeking Light

Corry DeLaan, Germany  - Fiery Sunrise

Felipe Foncueva, Spain - Arita

Marco Gargiulo, Italy - Isca Tunnel

Gerald Dr. Haas, Germany - Morning Star

Steffen Jung, Germany - Wasgauer Streiflicht

Javier Lafuente, Spain - Blue Tree

Roberto Marchegiani, Italy - Life on Mars



MAN AND NATURE | ČLOVEK IN NARAVA


Category Winner:

Vladimir Cech Jr., Czech Republic - Tiger Doctor

Highlights:

Franco Dell'Acqua, Italy - Shame

Marcin Dobas, Poland - Foxy Lady

Marco Gargiulo, Italy - Gulliver

Francisco Javier Murcia Requena, Spain - Life is a Can

Imre Potyó, Hungary - Prison

Hira Punjabi, India - Thirsty Langur

Paolo Torre, Italy - The Fisherman!!!

Herman van der Hart, Netherlands - Little Owls in a Plastic World

Matej Zalokar, Slovenia - Where does it Go